Kiütéssel győzött ez a posztom, és megelőzött egy tucat többé-kevésbbé előkészített posztot.Nehezen tudok egy-egy posztot befejezni, mert mindhez újabb ötletek születnek, és képek készülnek folyamatosan.
Papp László gyerekkori lakóháza előtt gyakran elmegyek a XIII, kerületben, Minden alkalommal megjegyzem, hogy azon a szépen felújított házon, azt az ocsmány lemezkaput rég le kellett volna cserélni. Az biztos, hogy Papp László emlékét pillanatnyilag nem ez a ház őrzi a legszebb módon. Most éppen ez akadt utamba. Papp Lászlónak már életében sok-sok rajongója és emlékhelye volt. Úgy emlékszem a 70-es és a 80-as években a Lenin körút egyik sportboltjának kirakatát díszítette több Papp László relikvia.
Most csak ezt a néhány képet készítettem egykori lakóházáról, és a rajta levő emléktábláról.
Egy kis ismertető: Papp László (közismert nevén Papp Laci, beceneve Görbe), (Budapest, 1926. március 25. – Budapest, 2003. október 16.) olimpiai bajnok magyar ökölvívó, edző, sportvezető.
Magyarország, és a világ egyik leghíresebb ökölvívója, aki 1948-ban a londoni, 1952-ben a helsinki és 1956-ban melbourne-i olimpián nyert aranyérmet. A Budapest Bástya és a Budapesti Vasas bokszolójaként közép-, majd nagyváltósúlyban indult, 1946 és 1956 között hét országos bajnokságot nyert. Kétszeres amatőr Európa-bajnok. Az 1948-as londoni olimpián középsúlyban, 1952-ben Helsinkiben és 1956-ban Melbourne-ben nagyváltósúlyban diadalmaskodott. Ez a páratlan bravúr – 12 évig megőrizni a trónt – neki sikerült először. Azóta Teófilo Stevenson és Félix Savón (mindketten kubaiak) volt képes erre.
Papp Lacit mindmáig az ökölvívás legnagyobbjai közt tartják számon, Joe Louis, a Barna Bombázó, Muhammad Ali (Cassius Clay) és Iron Mike Tyson társaságában, jóllehet nem volt sem fekete bőrű, sem amerikai, sem nehézsúlyú, és profi pályafutását sem sikerült világbajnoki címmel megkoronáznia: az Európa-bajnoki övig jutott. Máig nem pontosan tisztázott politikai okokból nem engedték megküzdeni a világbajnokságért. Profiként 1957-től 29 találkozót vívott, ebből huszonhetet megnyert és kettő döntetlennel zárult, azaz veretlen maradt.
Mestere a legendás edző Adler Zsigmond volt, akivel majdnem tökéletes párost alkottak. Adler verhetetlen volt abban, hogy tudta, mikor milyen instrukciókkal kell a kötelek közé küldenie tanítványát. Visszavonulása után edzőként tevékenykedett, a válogatott szövetségi kapitányaként (1969–1978, 1979–1992), Adler Zsigmond társaságában is számos siker kovácsa volt. A legemlékezetesebb talán a papírsúlyú Gedó György olimpiai aranyérme (München, 1972). Forrás: http://hu.wikipedia.org/wiki/Papp_L%C3%A1szl%C3%B3_(%C3%B6k%C3%B6lv%C3%ADv%C3%B3)
Ajánlat: http://www.papplaszlo.hu/index.php