A Thököly út felé járva mindig ezt a kék és rózsaszín házat csodálom meg. Van más hasonló nagyságú és állapotú ház is, de nekem mindig ezen állapodik meg a tekintetem. A pozsonyi kék templom jut mindig róla eszembe. Gondoltam, utánanézek, hogy hátha van közös alkotó, vagy tervező. Nem sok írást találtam a házról. A netet böngészve képet nagyon sokat találtam még róla. Jobbakat is, mint én készítettem. A belső udvar kovácsoltvas csodáit én nem is tudtam lefényképezni, így amit a posztban láttok belső képeket, azok a szecessziós magazinból átvettek.
A méltatlanul elfeledett építész ifj. Nagy István tervei alapján készült szecessziós lakóház, egyike a pesti legszebbek között. Kovácsoltvas és stukkódísz együttes harmóniája, változatos lépcsőház és udvar szerkezet. A Szenes-ház Budapest, XIV ker. Thököly út 46.
Leírás: lakóház, "Szenes-ház" (építtette Szenes Mór biztosítóintézeti főfelügyelő)
Tervező: ifj. Nagy István Építés éve: 1906
Forrás : http://www.szecessziosmagazin.com/kepcsarnok/puhatitusz-szeneshaz.php#
Az építész ismert házai közül a Szenes-ház utcai homlokzatán a leghangsúlyosabb a Postatakarékpénztár épületének hatása. Az attikafal egybeolvad a pártázattal, és összekötő elemként kőrácsok jelennek meg azokon a részeken, ahol Lechner épületénél kerámia rácsok. Az oromzatok felé járva középen itt is nyílással áttörtek, azonban mögöttük zárt tér nyílik. Az attikába, úgy, mint a Dob utcai homlokzaton, rövid oszlopokat építettek be.
A csatorna ezen az épületen az utcai homlokzat mellett már az udvari homlokzaton is az attikafal mögé rejtett. A fűrészelt, faragott fa kialakítás utánzása itt az udvari folyosók pillérein jelenik meg. A pillérek közti pillangó formájú kovácsoltvas rács egyedi megoldás. A nyílásokat körbefolyó keretezés kiképzése a Postatakarékpénztár mennyezeti stukkószalagjaihoz hasonló. Forrás: http://gyujtemeny.imm.hu/virtualis-kiallitas/szenes-haz-budapest-thokoly-ut-46/672